wall street


 1. new york borsası.. finansın merkezi.. son zamanlarda sebep olduğu krizlerle adından çokca söz ettirmektedir..
  (omernaci 09.10.2013 19:00)
 2. wall streette devletler üstü gangsterler dijital kalpazanlık yaparlarken, sağda solda savaş çıkartıp yok arap baharı yok bilmemne devrimi diyerekten ellerindeki altın petrol kontratlarını istedikleri fiyatlardan sokarlarken, ve her türlü kara parayı aklamaya aracılık ederlerken bir de üstüne üstlük bu kaldıraçlı türev işlemler ve krediler yoluyla yaptıkları kalpazanlığı devlet başkanı denen kuklalar "aman kriz büyümesin" deyip para basarak legalize ediyorken. terör sebebiyle ölen asker de, bu sistemin aşağı tabakasındaki üç beş uyuşturucu tacirine, silah simsarına inanıp da terörist olmaya karar verip dağa çıkan insanlara üzülüyorum.
  düşman dağlarda değil wall street de bir gökdelenin bilmem kaçıncı katında dünyayı daha fazla nasıl becereceğinin yeni planlarını yapıyor. bir dönem gelecek sıradan vatandaşlar savaş paniğiyle belki de 3.000 dolardan altın alıyor olacaklar. o sırada o wall streetdeki adam çıkardığı kontrollü savaş sayesinde elindeki 600 dolar maliyetli altınları dünya vatandaşlarına satıyor olacak.
  eskiden dünya borsaları tek elden yönetiliyordu şimdi hem ekonomileri, hem siyaseti tek elden yönetiliyor.
  (yekk 10.10.2013 20:24)
 3. ünlü amerikan borsası. devasa işlem hacmi ile dünya borsalarının ağa babasıdır. sıklıkla film ve dizilere de konu olmaktadır. 2010 yapımı şu film http://www.imdb.com/title/tt1027718/ önerilir
  (gercek_keynesyen 11.10.2013 00:51)

Ekonomi Sözlük - 2013 |

arşiv | duyuru | sitemap

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.