recep seymen


 1. iktisatçılar için sosyal siyaset kitabının yazarı, iki yıl önce kendisinden sosyal siyaset dersi aldığım istanbul üniversitesi iktisat fakültesinin değerli hocalarından biri-ydi. sonra bir şeyler oldu, ikinci dönem kendisinden almamız gereken siyaset bilimine giriş dersini leyla hotiç'ten aldık bütün bir dönem recep hoca'yı merak ederek geçmişti. olaylar nasıl gelişti tam olarak bilemiyorum zira ben de istanbul üniversitesi'nden ayrıldım ancak fakültenin önünde yere çömelip sigara içen, derste oradan oraya atlayıp "bunları şimdi anlamasanız da olur, anlamaya anlamaya anlayacaksınız." gibi cümleler kuran, eğlenceli ve sevilen bir hocaydı kendisi, kuruma dönememesinin istanbul üniversitesi için önemli bir kayıp olduğunu düşünüyorum.
  (oralet 13.10.2013 13:00)
 2. Kitap için - ( http://www.idefix.com/kitap/iktisatcilar-icin-sosyal-siyaset-recep-seymen/tanim.asp?sid=T0P8OBR755YSN3JIZVJW )
  (phobos 13.10.2013 14:15)
 3. sanırım üniversitede bir etkinlikte hocaların gelip gelmeyeceklerini önceden haber vermeleri gerekiyordu ama recep seymen'in bundan haberi yok tabi kampüsün kapısına geldiğinde güvenlikler ismi yazmıyor diye içeri almamıştı eğer yanlış bilmiyorsam, zaten kendisi muhalif bir kişilikti sürekli derste üniversitenin rektörlüğü için atıp tutardı.

  en sevdiğim hocalardan biriydi gerçek anlamda inşaatçı şapkası gibir şapka takar bir elinde çay diğer elinde poğaça falan girerdi içeri o poğaçaları ısırması hala gözümün önünde :) masanın üstüne oturur öyle ders anlatırdı. bir ara küçükken inşaatlarda amelelik yaptığından bahsetmişti, bir de yanlış hatırlamıyorsam tıpı bırakmış.
  (eco 13.10.2013 16:54)
 4. dersimize 3 4 ay girmesine rağmen hocaların hocası denebilecek biri...

  dersini dinlediğinizde kafanızda baya bi şey kalırdı... ezberci sistem yerine güle oynaya iktisadı anlatan biriydi..

  harcadılar....
  (kucuk esnafin ciragi 13.10.2013 19:37)

Ekonomi Sözlük - 2013 |

arşiv | duyuru | sitemap

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.