masraflar gelire uygun olarak artar


  1. John Murphy'nin sözüdür. doğrudur da . cebime giren para arttıkça "iyi bu ay biraz rahat yaşarım" dememe kalmadan nerden geldiği belli olmayan masraf dalgasıyla sarsılıyorum. iktisatta bu durumun bir ismi, grafikli gösterimi var mıdır bilmiyorum ama gerçek hayatta kalın bir şekilde kendini gösteriyor.
    (ghost 19.06.2014 19:00)
  2. çevremizdeki zengin insanların paranın yetmemesinden yakınmalarını açıklayan teori.
    (eco 20.06.2014 00:50)
  3. Gerçekten de yaşanan bir durumdur fakat bilimsel olarak bir tanımı olduğunu düşünmüyorum. Kıt kaynakla tam karşılanamayan ihtiyaçların, artan sermaye sayesinde karşılanma isteği de doğal olarak geleceği için, eskiden yarım kalan hesabı sonradan kapatma gibi düşünülebilir. Bir süreçtir, anlık gelir artışlarında yaşanabilir ama arttktan sonra düzenli olarak belli bir doğrultuda devam ederse ikisi arasındaki denge düzene girer.
    (ceteris paribus 25.06.2014 01:16 ~ 25.06.2014 01:16)

Ekonomi Sözlük - 2013 |

arşiv | duyuru | sitemap

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.