kpss a grubu


 1. evet değerli yazar kardeşlerim bu başlık altında kpss a grubu ile ilgili her türlü soruyu cevaplıyoruz. kafanıza takılan her şeyi sorunuz lütfen
  (gercek_keynesyen 13.10.2013 13:00)
 2. öncelikle güzel bir başlık gerçek_keynesyen kardeşim. a grubu çok meşakkatlidir ve öyle bir hal alır ki iibf li olduğuna lanet edersin. ösym nin yaptığı kpss lisans sınavı yabancı dil, gk-gy ve a grubu derslerinin (iktisat,maliye,muhasebe,hukuk,işletme,ekonometri,çeko,uluslararası ilişkiler,kamu yönetimi...) ortalamalarını baz alarak 120 puan türü hesaplanması ile sonuçlanır. hazırlanma sürecine gelecek olursak; önce dershaneye gitme düşüncesi belirir ve gidersin ama dershane dışında vaktin çok az kaldığından eklemeler yapamayabilirsin ve hüsran olabilir. dershaneye gitmeden evde çalışayım dersin bu sefer de motivasyon sıkıntısı çekip süreklilik sağlayamayabilirsin ki bir bakmışsın artık psikolojik savaş verir hale gelmişsindir, psikolojik savaşın sebebi de kpss puanının sana sadece kurum sınavlarına girme hakkını sağlayacak ve ondan sonra iki aşamalı bir sınav seni beklediğini bilmendir. hele hele kurum sınavına hazırlanabilme güdüsü çok zorlar insanı, bilinçaltın seni kpss den sonra her şey bitti ne dersi artık havasına sokar. hadi kurum sınavını da geçtin diyelim, kaldı son basamak; mülakat... mülakat hakkında fazla söze gerek yok çünkü az çok türkiye'de nasıl bir sistem ile ilerlediğini herkes biliyor. ama bir şey var ki tüm aşamalardan sonra hedefi elde etmenin duygusu tarif edilemez. seni kariyerli bir iş hayatı bekliyor olduğu güzelliğine de odaklanmak lazım.
  gel gelelim ben bu kadar şikayet ettim ama bende bu aşamalardan birindeyim şu anda ve bu yoldaki arkadaşlara sabır diliyorum. bende kendi çapımda yardımcı olmak isterim,yardım isteyen arkadaşlara.
  (keynes smith karisimi 13.10.2013 18:38)
 3. @2 gayet net açıklamışsın olayı. bu yazılanlardan belki bu işin çok zor olduğu hatta imkansız gibi göründüğü düşüncesi oluşabilir okuyan arkadaşlarda ama senin de dediğin gibi bir şeyleri yapabildiğini gördükçe daha da bir azim ediyor insan. bu işlere girişmeden önceki haliyle sonraki haline bir bakınca gerçekten ne kadar aşama kat ettiğini görüyor ve sonunda hiç bir şey elde edememe ihtimaline rağmen bu durumun verdiği haz yetiyor. bu başlığı açmamdaki sebeplerden biri de biz ve bizden sonra gelecek olan arkadaşlarla bilgi alışverişi yapmak, yol göstermek. zira internette(özellikle memurlar.net forumlarında) çok fazla bilgi kirliliği oluyor ve hazırlanan arkadaşlar yanılgılara düşebiliyor. bizi bizden iyi anlayan kimse olmaz felsefesinden hareketle buyrun hep beraber alt edelim şu kpss'yi :)
  (gercek_keynesyen 13.10.2013 20:04)
 4. @3 bende bilgi birikimi sağlam hep destek tam destek vermeye hazırım ki halt etmesi kolay olsun :)
  (keynes smith karisimi 13.10.2013 21:41)
 5. vizyonu büyük iktisatçının bir aşaması
  (economist 25.11.2013 23:02)
 6. Derin çetrefilli süreç ama bir o kadar keyiflidir.:)
  (cyberranger 21.02.2014 23:16)

Ekonomi Sözlük - 2013 |

arşiv | duyuru | sitemap

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.