e lojistik


 1. geleneksel lojistiğin daha fazla bilgi ve hizmet sunularak uygulandığı daha gelişmiş şeklidir. daha geniş bir anlamda; geleneksel lojistik süreçlerinde ( satınalma depolama müşteri hizmetleri gümrük hizmetleri dağıtım hizmetleri ) internet teknolojilerinin temel alındığı bir sistemdir.

  aşamalar:

  * malın alınması.
  * otomatik yük haline getirilmesi.
  * elleçleme işleminin gerçekleştirilmesi.
  * yüklemede otomasyon yazılımlarından yararlanılması, işlem ve evrakların elektronik ortamda standart bir format üzerinden gerçekleştirilmesi ve hazırlanması.
  * otomatik yükün toplam lojistik planlaması ile güzergaha sokulması.
  * güzergah üzerinde araçların uydu ve haberleşme sistemlerinin de kullanılarak takibinin gerçekleştirilmesi.
  * liman, depo veya antrepoya indirilecek yükün, bilgisayarlı entegre liman, depo veya antrepo otomasyon sistemi ile otomatik boşaltılma işleminin gerçekleştirilmesi.
  * internet tabanlı çevirimiçi elektronik gümrük müşavirliği hizmetlerinin sağlanması.
  * elektronik gözetim, denetim ve sigorta hizmetlerinin sağlanması.
  * yükün limandan, depodan taşınarak yerinde teslim edilmesi, hatta bu bir tesis ise kurulup çalışır vaziyette müşteriye teslim edilmesi.
  (confirmedandirrevocableletterofcredit 21.10.2015 21:00)

Ekonomi Sözlük - 2013 |

arşiv | duyuru | sitemap

sözlük hiçbir kurumla bağlantılı olmayan birkaç kişi tarafından düşünülmüş bağımsız bir platformdur. sözlük içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aiittir. sözlük bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez. yazılan yazıların telifi bize ait değildir, çalınız çırpınız ama kaynak gösteriniz.

sözlük sistemi ile geliştirilmiştir.